Kuidas lennukeid lendama õpetati

Õhust raskemad lennumasinad ei sündinud üleöö. Nende konstrueerimine ei olnud ka teab-mis lihtne ülesanne. Paljud ebaõnnestusid. Õnneks filmikaamerad neil aegadel juba töötasid päris korralikult.

Mehaanika liivakast arvutis

Asjad kukuvad, lähevad katki, põrkavad, ujuvad just nagu päriseluski. Täiitsa vahva mänguasi. Täitsa vahva õppeprogramm.

Poolik pudel kukub maha, kiirkaamera filmib
Me ei näe, mis tegelikult juhtub. Aga kui kasutame kiirkaamerat ...
Hiiglaslik õhukahur
Igaüks võib endale ehitada täpselt nii suuri mänguasju, kui tahab. Selles videos demonstreeritava õhukahuri tegemisel jääb ämbrist selgelt väheks, tünnist niisamuti. Aga tulemus on see-eest vägev. Meie igatahes proovime järele.
Difusioon Difusioon
Seda, et gaasid segunevad teame me kõik, kui oma igapäevase kogemuse üle veidi järele mõtleme. Sest lõhn, nii hea kui ka halb, ju levi toast tuppa, isegi linnast linna. Aga olete seda kunagi näinud? Ja millest difusiooni kiirus sõltub?
Viskoossus kolme joa näitel
Me laseme iga päev kraanist vett või valame midagi ühest anumast teise. Aga tavaliselt me ei näe või ei pane tähele, kuidas vedelike segunemine tegelikult toimub. Selle videos on kõrvuti asetatud väga tavaline ja väga teistmoodi valamine.
Robotkoer jlalutab

Üldiselt saavad looduse poolt konstrueeritud elukad oma jäsemetega hakkama paremini kui need, keda inimene on konstrueerinud. Siiski, inimese sees on üks iseloomuomadus, mis paljusid puudujääke kompenseerib - visadus.

Vabad pallid põrkavad kõrgemale

Raputamine ei pruugi misiganes nõu sisu maksimaalselt segamini ajada. Selgub, et mõnikord võib raputamise tagajärjed olla hoopis vastupidised.

Veel üks akustilise levitatsiooni näide
Ultraheli, väga vali ultraheli. Sedavõrd vali, et protsessid on mittelineaarsed. Tilgad selle sees ... ei kuku alla.
Mis on akustiline levitatsioon?
Video autorid väidavad, et selles pleksiklaasist kastis luuakse kolme kõlari abil resonantne olukord, kus kasti keskel on mingis ruumalas alarõhk võrreldes ülejäänud kasti ruumalaga. Igal juhul on videost näha, et mõningad kerged esemed leviteerivad selles kastis ...
Milleks meile mehaanika?

On musttuhat arvutimängu, mis simuleerivad reaalset maailma. Et selliseid mänge luua, selleks peab tundma füüsikat.

Mida pudelirakett näeb, vol 1

Täpel proovisime veepudeliraketi külge kinnitatud videokaameraga kõrgeid vaateid filmida. Üks näide selle tegevuse tulemustest ... aeglustatuna.

Mida pudelirakett näeb, vol 2

Täpel proovisime ... ikka seesama pudeliraketilt filmimise asi. Näide nr 2 ...

Kuidas ei ole mõtet rakettautot ehitada

Veel üks Täpe-tulemus - katsetus valesti ehitatud rakettautoga. Tõuge on, kiirendus tekib, aga protsess on kuidagi juhitamatu. Mis valesti läks?