Kuidas teha hologramme, mida saab puudutada
Teadagi -  valgust puudutada ei saa. Aga kindlasti on võimalik ehitada masinaid, mis loovad kooskõlas hologrammi käitumisega puute vms aistinguid.
Teeme ise hologrammi
Kui teil on käepärast kahe teravikuga sirkel ja tükk pleksiklaasi, siis saate endale teha hologrammi, st ruumilist infot sisaldava pildi. Siit saab täpsemalt teada.
Optilised illusioonid

Optilistest illusioonidest, kus objektide värv, kuju või liikumine tundub kuidagi teistsugune, räägitakse üsna tihti. Sellel veebilehel on olemas neist väga hea ülevaade.

Kuidas saada justkui-hologramme: pöörlev peegel
Sellel videol demonstreeritakse seadet, kus tekib ruumiline kuju, mida saab igast küljest vaadata. Kuidas? Selleks pannakse pöörlema peegel ning peeglile proitseeritakse pilt selliselt, et igasse suunda näidatakse just seda pilti, mida sealtpoolt nägema peaks. Justkui lihtne? Peaks proovima järgi teha?
Üks tõeliselt ruumilist pilti näitav seade
Kui ausalt tunnistada, siis FYYSIKA.EE tegijad ei tea, kuidas selles videos näha olev seade töötab. Aga me uurime järele ja anname teada ...
Hi-tech graffiti
Alati ei pea seinu määrima. Saab ka nii, et ise rahul ja "vanad" ka. Ja saab suuremalt. Seinte peale joonistada. Vaja on laserit, projektorit ja spetsiaalset tarkvara.
Seisvad veetilgad

Kui kraan tilkuma jätta, siis, teadagi, kukuvad tilga alla, kaussi või kuhu iganes. Aga kui me "krutiksime" veidi oma valgustust, hakkaksid juhtuma hoopis veidrad asjad ...