Soojusülekanne

Soojusülekanne on nähtus, mis eriti meie põhjamaises kliimas omab suurt tähtsust väga erinevate tehniliste ja olmeliste probleemide ja situatsioonide juures. Selles klipis näeme mitmesuguste näidete varal häid ja kehvemaid soojusjuhte ning saame aimu neist tehnilistest rakendustest, mis siit järgnevad.

Gaaside omadused

Gaasid paisuvad ja tõmbuvad kokku, gaasidel on mass ja raskemad gaasid vajuvad kergemates gaasides "põhja", üsna sarnaselt kui see toimub vedelikes. Uurime gaaside omadusi ja räägime veid rakendustest.

Kristallid

Kristallid on sellised materjalid, kus aatomid paiknevad korrapäraselt ning sellisest korrapärasest asetsemisest tulenevad ka kristallide ainulaadsed omadused. Kas te teemantidest olete kuulnud?

Veetilgad null-gravitatsioonis

Me teame, et vesi kukub taevast alla tilkadena (vihmana). Mis hoiab veetilkasid koos? Mis seos on sellel kõigel maa gravitatsiooniväljaga?

Kuidas tilk kukub

Kas eile vihma sadas? Kui jah, siis kas vaatasite ikka tähelepanelikult, mis toimub?

Veetilk kukub

Veetilga kukkumine on kummastav ja ilus, kui suudad seda piisavalt tähelepanelikult vaadata ...

Veetilk veereb ... ?

Kuuma pliidi peal veetilk ei püsi, veereb minema.

Rakettmootor töötab
Selles videos katsetatakse üht rakettmootorit, millega saaks taevasse lasta ühe pisema raketi. Põlemist on võimalik jälgida kahest rakursist - külgvaates ja peegli vahendusel ka otsast.