
Reageeriv hõbeda tint pihustatakse õhukesele venivale plastmasskilele, et valmistada painutatavat hõbeda elektroodi. Pilt: S. Brett Walker
Illinoisi Ülikooli materjaliteadlased töötasid välja uue reageeriva hõbeda tindi, mille abil saab printida kõrgtehnoloogilisi elektroonikaühendusi üldlevinud odavatele materjalidele, nagu näiteks painutatavale plastmassile, paberile või tekstiilidele. Selliseid ühendusi saaks kasutada antennides, akudes, sensorites, päikesepatareides, kantavates seadmetes ja mujal.
Uus tint on hõbeda atsetaadist ja ammoniaagist koosnev läbipaistev lahus. Hõbe jääb lahusesse kuni printimiseni, pärast mida vedelik aurustub ja alles jäävad vaid juhtivad elemendid. Sellisel tindil on osakestepõhiste tintide ees mitmeid eeliseid: selle valmistamine on palju kiirem, see püsib stabiilsena mitmeid nädalaid, seda saab pindadele kanda läbi 100-nanomeetrise düüsi (see on ligi suurusjärk väiksem kui osakestepõhiste tintide korral), selle madal viskoossus teeb selle sobivaks ka tindiprinterites kasutamiseks, otseseks tindiga kirjutamiseks või aerograafiga pihustamiseks.
Loe lähemalt: “Particle-free silver ink prints small, high-performance electronics”
Teadusartikkel: “Reactive Silver Inks for Patterning High-Conductivity Features at Mild Temperatures“
Leave a Reply