MIT ja RMIT teadlased sooritasid hiljuti läbimurde energiasalvestuses ja -tootmises. Nende toodetud energia hulk on võrreldes energiaallika suurusega ligi neli korda suurem kui on võimalik olemasolevate parimate liitium-ioon patareidega.
Uurimuse läbi viinud teadlased mõõtsid hoopistükkis nanotorul kulgeva keemilise reaktsiooni kiirust, kui nad avastasid, et reaktsioon tootis energiat, kirjutab Physorg.com.
Nüüd kasutavad teadlased Dr Kourosh Kalantar-zadeh ja Michael Strano oma ekspertiisi keemias ja nanomaterjalides, et seda nähtust uurida. Nanotehnoloogilistel materjalidel põhinevate eksperimentaalsüsteemide energiatootmist pole teadlaste sõnul varem täheldatud.
,,Kui katta nanotorud nitrotselluloosi kütusega ning see siis toru ühest otsast süüdata, tekib ahelreaktsioon. Leidsime, et nanotorud on põleva kütuse soojuse transpordiks suurepärased juhid. Lisaks tekitas süütamiste laine tugeva elektrivoou,” sõnas kaasprofessor Kalantar-zadeh.
,,Meie avastusus, mille kohaselt soojusenergia lained liiguvad parimalt neis nanotorudes just nende kahekülgse hea (nii elektri kui ka soojuse) juhtivuse tõttu, pöörab traditsioonilise termoelektri teooria pea peale,” lisas ta.
,,See on esimene jätkusuutlik nanoskaalas lähenemine sellisele elektritootmisele, mis kasutab ära termoelektrilist efekti, jättes seega kõrvale mõõtmete vähenemisega seostatavad realiseerimisprobleemid. Siiski on mitmeid nurki, mille alt seda nähtust uurima peaks, et neid eksootilisi laineid kontrollida ning et teada saada, kas need tõesti on tulevikus kasutatavad,” ütles Kalantar-zadeh.
Ma loen artiklist välja , et tegemist on “energiakandjaga” mitte energiaallikaga.
Palun parandada artikkel ära.
See pole päris nii. Ta räägib lihtsalt katse käigus välja tulnud efektidest, siis selles kontekstis jah räägitakse energia kangest. Samamoodi võib öelda, et autoakudes on hape/oksiid vms energiakandjad aga struktuur ise üldse on ju energiaallikas.
Autoaku on ka energiakandja. Ka struktuurina. Autoaku on väga halb näide. Autoakut tuleb laadida selle sama elektriga, mida ta hiljem siis toodab..
Vabandage, aga miks energiakandja ei või olla energiaallikas? Kuhu ja milleks ta siis seda energiat kannab? Mis mõttes laetakse akut sama elektriga, mida ta hiljem toodab?
Iseküsimus on muidugi see, et jutt on nii lühikeseks refereeritud, et ega palju enam infot ei kanna.