EFS füüsikaõpetajate osakond

Eesti füüsikaõpetajaid koondav aineühendus on Eesti Füüsika Seltsi (EFS) füüsikaõpetajate osakond, mis asutati 2002. aastal. Eesti füüsikaõpetajd ja kõik, kes koolides füüsikat õpetavad, on korduvalt nii sõna kui ka teoga näidanud, et peavad EFS-i füüsikaõpetajate osakonda oma esindajaks. Oleme osalenud õppekavade arendamisel ja õppematerjalide väljatöötamisel ning retsenseerimisel. EFS-i ja TÜ füüsika instituudi toetus on meile väga oluline.
Füüsikaõpetajate osakond vahendab füüsikateaduse ja koolifüüsika infot kõigile füüsikat õpetavatele õpetajatele, kasutades selleks koolifüüsika listi, kus on 340 liiget. Kasutame ka otsekontakte koolidega.

Peame oma ülesandeks füüsikaõpetajate professionaalse arengu tagamist ning kogukonnatunde hoidmist. Ürituste traditsioon on välja kujunenud ja seda püüame hoida, kui vahendid vähegi võimaldavad. Üle aasta toimuvad sügisseminar Voore Puhkekeskuses ja suvekool erinevais paigus. Igal aastal võtab meie üritustest osa vähemalt 150 õpetajat. Osakonna liikmeks saab isikliku avalduse alusel.

EFS füüsikaõpetajte osakonnal (http://www.fyysika.ee/efs/opetajad.html) on juhatus, millega saab kõige paremini ühendust aadressil fo@fyysika.ee. Me jagame infot oma tegemiste ja plaanide kohta ka siin füüsikaõpetajate võrgustiku lehel ja ilmub uudiskiri Mesilane.

EFS füüsika õpetajate osakonna juhatuses on:

Eveli Raudla (esinaine)
Rauno Neito
Jaan Paaver
Ingrid Rõigas (laekur)
Erkki Tempel
Agnes Vask

EFS põhikiri ja selle osakonnad.

EFS  füüsikaõpetajate osakonna põhikiri.

EFS FO korralduse hea tava.