Viimased tähelepanekud lõppevast aastast

Küsimused, mida pühade-eelsel koosolekul arutati:

• EFS füüsikõpetajate osakond ja võrgustik arenevad. Mis te arvate, kuhu või kuidas peaks arenema? Mida peame oluliseks? Pane oma mõtted kirja.

   1. Mikson meil vaja õpetajate osakonda?
   2. Mis on meie eesmärgid?
   3. Visioon ootab sõnastamist.

Testidest, katsetest, ülesannetest. Üks suvine kuulujutt, mis jõudis kohale suvekooli teema arutamise käigus.

Kui Taani hakkas testidele üle minema, siis lasti testide küsimused koostada Taani parimatel õpetajatel. Selgus, et need küsimused ei tööta – õpetajad ei osanud TESTIDE küsimusi koostada. Nad koostasid lihtsalt kontrolltöö küsimusi, aga test on midagi hoopis muud. Pärast seda asuti Taanis uurima testimist kui teadust ja testide küsimuste koostajad läbisid kõigepealt põhjaliku testiküsimuste koostamise koolituse.

Mis need taanlased seal teevad? Loe siit.

 Kodustest katsetest

Ülesannetest

Lõpeb 2020

Sel teistsugusel 2020. aastal oleme märkimisväärselt vähe teiste inimestega kohtunud, aga seevõrd rohkem oma info- ja sidevahenditele tööd andnud. Aasta väärikaks lõpetamiseks teeme koolivaheaja alguse puhul veel ühe kohtumise. Kokku sõitma muidugi ei hakka, klõpsime klahve ja piilume ekraaniaugust teiste kodudesse või kontoritesse. See juhtub 19. detsembril kell 10.30  ja arvatavasti ei kesta kauem kui paar tundi. Kohtumispaik:
https://meet.google.com/oef-mavu-ijg

Päevakord:

 • Veelkord kodustest praktikumidest, seda võib uuel aastal jälle vaja minna.
  Kogemuste ja võimalustega alustavad Kaido Reivelt ja Kristel Uiboupin. Tartu Ülikoolis on e-õpet arendatud aastaid. 2016 kevadest pärineb vahekokkuvõte, kus tuntud füüsika õppejõud seletavad miks ja kuidas. Kalev Tarkpea võtab teema kokku: „On vaja kõigepealt vaeva näha, e-õpe tuleb üles ehitada ja siis hakkab ta kasu tooma. Selles mõttes, et on võimalik suunata kasutama e-õppe materjale selle asemel, et seda veelkord rääkima peaks. Kaob ära rikkis grammofoni efekt.“ Kes oleks neli aastat tagasi osanud arvata, et e-õpet läheb vaja nii nagu see nüüd välja kukkus?
 • Füüsika ülesanded. Võiksime juba teha väikese vahekokkuvõtte sellest, kuidas ülesandeid lahendada ja kontrollida, kui õpilased on segiläbi kodu-, kaug-, distants-, hübriid-, paind- ja misiganes segaõppel.
  Lõppeva aasta suvekoolis oli paar teemat e-testidest ja e-katsetest. Suvel olime uue kooliaasta osas kaunis optimistlikud. Nüüd, kui see uus aasta on juba poole peale jõudmas – kuidas meil läheb? Jaan Paaver ja Kaido Reivelt.
  Siin meile kõigile üks e-ülesande näide, mille analüüsi ja kriitikaga võibki alustada. Palume lahkelt lahendada ja viimase punktina kritiseerida.
 • Õpetajate ühendused ja võrgustikud.
  Milleks meile vaja seda EFS füüsikaõpetajate osakonda? Mis on meie ülesanded ja plaanid? Kas ja mis on meie arengukava? Kristel Uiboupin, Eveli Raudla, Erkki Tempel.
 • Kokkuvõte ja plaanid. Plaanid – kõlab küll kummastavalt, aga tegelikult peaks just nüüd olema mitu plaani.
  Lõpetuseks mõned laused poliitikast ja riiklikult tähtsatest  teemadest. Jaan Paaver

Koosolek lõpeb, siis peame ühe laheda kodukeskse koolivaheaja ja vaatame, mis toob jaanuari teine nädal või esimene kevadkuu.

Suvekooli kava

Võibki juba vaadata füüsikaõpetajate suvekooli kava 12.  ja 13. augustiks 2020.

Transpordivõimalused ja päevakava täpsustused selguvad augusti algul. Kohtume Roostal.

8. juuni seisuga on suvekooli registreerumise piirarv täis.

Kõigil, kes registreerusid suvekooli, aga kahjuks ei saa tulla, palume sellest teatada aadressil riina.murulaid@gmail.com soovitavalt 1. augustiks.

Suvekool

Paljud sündmused ja kohtumised on ära jäänud, aga füüsikaõpetajte suvekooli kohta pole ammu uudist olnud. Tuletame nüüd ühiselt meelde, et kui midagi väga hullu ei juhtu, siis tuleb suvi ja sellega ka suvekool 12.-13. augustil Roosta Puhkekülas. Sinna ei ole enam kuigi palju aega ja registreerumine jätkub sellelt kohalt, kuhu me jäime märtsis. Kes jõudis veebruaris-märtsis juba nime kirja panna, saavad peagi selle kohta meeldetuletuse ja ei pea uuesti registreeruma. Kes pole veel jõudnud, saavad registreeruda siin. 

Mõte teha koostööd nende õpetajatega, kes koolimajas tegelevad käsitöö, meisterdamise, tehnika, tehnoloogia, aga ka leiutamisega, on endiselt jõus. Kui on soovitusi, küsimusi või koguni esinemissoove, andke teada aadressil fo@fyysika.ee.

Füüsikaõpetajate päev 18. aprillil

Päevakava, pisut teisiti kui sügisel plaanitud:

10.30 Kohv ja küpsised (kui on, vabatahtlik).

11.00 Tervitus! Salvestatud video. Jaan Paaver

11.02 Raamatu tutvustus. Tekst ja video. Jaan Paaver

11.15 Kus õppida, kui õpid kodus: opiq.ee, opik.fyysika.ee ja need teised. Eveli Raudla

11.45 Videokohtumine I. Õpikud, ülesanded, keskkonnad, portaalid ja kõik muud e-asjad. Alustab ja kontrollib Erkki Tempel

12.15 Videokohtumise lõpetamine ja ülesanne kiireks vastamiseks (tunnikontroll).

12.20 Vahetund.

12.40 Kodune praktiline töö, võimalused ja probleemid. Kaido Reivelt

13.00 Praktilise töö näide. Jaan Paaver

13.10 Videokohtumine II. Praktilised ja muud tööd kodus, vaba mikrofon. Alustab ja kontrollib Kaido Reivelt

13.40 Tulevikuennustamise töötuba (kodune töö).

13.50 Lõpp, tunnikontrolli vastused. Koolivaheaeg on alanud.