Lõpeb 2020

Sel teistsugusel 2020. aastal oleme märkimisväärselt vähe teiste inimestega kohtunud, aga seevõrd rohkem oma info- ja sidevahenditele tööd andnud. Aasta väärikaks lõpetamiseks teeme koolivaheaja alguse puhul veel ühe kohtumise. Kokku sõitma muidugi ei hakka, klõpsime klahve ja piilume ekraaniaugust teiste kodudesse või kontoritesse. See juhtub 19. detsembril kell 10.30  ja arvatavasti ei kesta kauem kui paar tundi. Kohtumispaik:
https://meet.google.com/oef-mavu-ijg

Päevakord:

 • Veelkord kodustest praktikumidest, seda võib uuel aastal jälle vaja minna.
  Kogemuste ja võimalustega alustavad Kaido Reivelt ja Kristel Uiboupin. Tartu Ülikoolis on e-õpet arendatud aastaid. 2016 kevadest pärineb vahekokkuvõte, kus tuntud füüsika õppejõud seletavad miks ja kuidas. Kalev Tarkpea võtab teema kokku: „On vaja kõigepealt vaeva näha, e-õpe tuleb üles ehitada ja siis hakkab ta kasu tooma. Selles mõttes, et on võimalik suunata kasutama e-õppe materjale selle asemel, et seda veelkord rääkima peaks. Kaob ära rikkis grammofoni efekt.“ Kes oleks neli aastat tagasi osanud arvata, et e-õpet läheb vaja nii nagu see nüüd välja kukkus?
 • Füüsika ülesanded. Võiksime juba teha väikese vahekokkuvõtte sellest, kuidas ülesandeid lahendada ja kontrollida, kui õpilased on segiläbi kodu-, kaug-, distants-, hübriid-, paind- ja misiganes segaõppel.
  Lõppeva aasta suvekoolis oli paar teemat e-testidest ja e-katsetest. Suvel olime uue kooliaasta osas kaunis optimistlikud. Nüüd, kui see uus aasta on juba poole peale jõudmas – kuidas meil läheb? Jaan Paaver ja Kaido Reivelt.
  Siin meile kõigile üks e-ülesande näide, mille analüüsi ja kriitikaga võibki alustada. Palume lahkelt lahendada ja viimase punktina kritiseerida.
 • Õpetajate ühendused ja võrgustikud.
  Milleks meile vaja seda EFS füüsikaõpetajate osakonda? Mis on meie ülesanded ja plaanid? Kas ja mis on meie arengukava? Kristel Uiboupin, Eveli Raudla, Erkki Tempel.
 • Kokkuvõte ja plaanid. Plaanid – kõlab küll kummastavalt, aga tegelikult peaks just nüüd olema mitu plaani.
  Lõpetuseks mõned laused poliitikast ja riiklikult tähtsatest  teemadest. Jaan Paaver

Koosolek lõpeb, siis peame ühe laheda kodukeskse koolivaheaja ja vaatame, mis toob jaanuari teine nädal või esimene kevadkuu.