
Näited õõnsatest nanoosakestest, mis valmisid söövitusprotsessi tagajärjel. Oma loomuomasele ilule lisaks kätkevad seesugused nanostruktuurid endas uusi võimalusi ravimite toimimisele, katalüüsile, nakatavate ainete vahendamisele ja isegi nanoskaalas robotite struktuurilistele koostisosadele. Pilt: Institut Català de Nanotecnologia
Katalaani Nanotehnoloogia Instituudi teadlased näitasid edukalt uut meetodit mitmekesiste keerukate õõnsate nanoosakeste loomiseks. Nanoteaduse uurimustöö tavapäraseks teemaks on „vanade“ protsesside ja protokollide ümbertöötlemine, mida kunagi rakendati algeliselt suuremassilistele ainetele kaubanduses ja tööstuslikus vallas. Nüüd on „ümbertöödeldut“ võimalik rakendada nanosuuruses struktuuridele suure täpsuse ja eristusvõimega uute vahendite ja teadmiste abil.
Mitmeid aastaid kestnud uurimustööde vältel viimistlesid teadlased Katalaani Nanotehnoloogia Instituudist traditsioonilistel söövitustehnikatel põhinevaid meetodeid. Nad näitavad, et need meetodid pakuvad võimalust uute ja eksootiliste ainete loomiseks.
Teadusartikkel: „Carving at the Nanoscale: Sequential Galvanic Exchange and Kirkendall Growth at Room Temperature.”
Leave a Reply