Tartu observatoorium
Ma usun, et Tartu observatoorium pälvib lähiajal rohkesti tähelepanu. Suuresti tänu sellele, et Eesti riik on astunud suuri samme Euroopa Kosmoseagentuuriga liitumiseks. Eelmise aasta novembris kirjutati alla leping, mille tagajärjel arvati meid ESA-ga koostööd tegevate riikide hulka.
Teisest küljest on Tartu observatooriumil ette näidata pikk ajalugu astronoomia ja kaugseire vallas ning kindlasti plaanime ka selles suunas aktiivselt edasi tegutseda. Osaleme praegu kõikvõimalikes Eesti teaduses kättesaadavates uurtes projektides, kaasa arvatud tippkeskused ja tehnoloogiaarenduskeskused. Kahjuks platseerusime taotluste pingereas auväärsel keskmisel kohal.
Sellest tulenevalt on meie tegevuse märksõnadeks praegu avatus ja koostöö, eriti Euroopa raames. Viimase kolme aasta jooksul olemegi osalenud kolmes Euroopa raamprojektis. Eestis on loomulikult kõige suurem koostööpartner Tartu ülikool, samuti Tallinna Tehnika ülikool, Maaülikool. Tartu observatooriumil oli osalus ka kolmes teekaardi projektis: Lõunaobservatooriumi projektis, ESA objektina esitamises ja Eesti keskkonnalabori projektis.
Majasisese ning ka Eesti-sisese koostöö ja keskkonna parandamiseks tehtav maja renoveerimine on samuti käeulatuses. Selle kuu lõpuks valmib majaprojekt ning ehitusega loodame pihta hakata suvel. Seega järgmisel aastal on ehk Eestis üks moodne teaduskeskus juures.
Eesti füüsika annab aru:
Keemilise ja Bioloogilise Füüsika instituut
Tartu observatoorium
Teaduse teekaardist ja Eesti teaduse rahastamisest
Nanotehnoloogia arenduskeskusest
Uue FI maja projekt
Teksti koostamise aluseks on XL Eesti Füüsika Päevadel tehtud diktofoni lindistus.Toimetaja võtab täieliku vastutuse tekstis ilmneda võivate vigade eest.
Leave a Reply